05:26:39   |   24 октября 2017   |   EN | RU | UA

webcam
Городские программы
Регуляторная политика
Публичные закупки
Международное сотрудничество
Карта Одессы
Виртуальная Одесса
Кино об Одессе
Фотоальбом города
Городская символика
Театры Одессы
Музеи Одессы
Памятники Одессы
Парки Одессы
Одесский зоопарк
Гостиницы Одессы
Одесса туристическая
О городе
В помощь предпринимателям
Правовая консультация
Одесса в цифрах
Предприятия Одессы
Городской транспорт, схема
движения
Аварийные и справочные службы
Искать
Подписаться на новости
Конкурс по назначению управляющих домами
Далее С 1 января - новая нормативная денежная оценка земель
Далее Одесгорэлектротранс
приглашение к кредитованию

Далее Правила пропускного
режима в здание
Одесского горсовета

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
о намерении
изменения тарифов

Далее ВАКАНСИИ
Далее "УКРПОЧТА"
оплата платежей

Далее Предприятие инвалидов
Услуги по пошиву

Далее "Одесская городская типография"
полиграфические услуги

Далее Предприятие УТОС
предлагает продукцию

Далее



/ Главная / Городской голова / Исполком

СОГЛАШЕНИЕ «О регулировании основных принципов и норм реализации социально-экономической политики и трудовых отношений в городе Одессе на 2012-2013 гг.»

27 апреля 2012 года в малом сессионном зале Одесского городского совета состоялось подписание трехстороннего Соглашения «О регулировании основных принципов и норм реализации социально-экономической политики и трудовых отношений в городе Одессе на 2012-2013 гг.».
 
Равноправное социальное партнерство и социальный диалог являются объективной необходимостью успешного решения вопросов социально-экономического развития города, способствует взаимопониманию и согласию в обществе, совершенствованию социально-трудовых отношений и обеспечению достойной жизни и социальной защиты человеческого труда.
 
На городском уровне социальное партнерство осуществляется путем реализации трехстороннего Соглашения между исполнительным комитетом Одесского городского совета, Одесской городской организацией работодателей и Федерацией профсоюзов Одесской области. Это соглашение направлено на стабилизацию и развитие производственной и социально-трудовой сферы, повышение заработной платы работников, продуктивной занятости населения и повышения социальных стандартов и удовлетворения духовных нужд населения.
 
СОГЛАШЕНИЕ
«О регулировании основных принципов и норм реализации социально-экономической политики и трудовых отношений в городе Одессе на 2012-2013 гг.» 
подписали:
от исполнительного комитета Одесского городского совета - первый заместитель городского головы Ильченко Николай Степанович,
от Одесской городской организации работодателей - глава правления Шендеровский Юрий Ефимович,
от Федерации профсоюзов Одесской области -   глава Федерации Буратынский Вячеслав Васильевич.
 
 
Как отметил в своей речи Николай Ильченко, «эффективный диалог позволит возобновить развитие отечественного производства, кардинально повысить заработную плату, остановить развал трудового потенциала и отток квалифицированных кадров, сделать легальное трудоустройство престижным, обеспечить налоговые поступления в бюджеты всех уровней».
 
Нормы городского Соглашения разработаны с учетом особенностей экономики города и согласно с Законом Украины «О коллективных договорах и соглашениях» и являются обязательными для учета во время проведения коллективных переговоров и заключения коллективных договоров на предприятиях, в учреждениях, организациях всех форм собственности.
 
 

 

 
                                                       
У Г О Д А
 
ПРО РЕГУЛЮВАННЯ ОСНОВНИХ ПРИНЦИПІВ І НОРМ
РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ І
ТРУДОВИХ ВІДНОСИН в м. ОДЕСІ НА 2012-2013 РОКИ
 
Між виконавчим комітетом Одеської міської ради, Одеською міською організацією роботодавців
та Федерацією профспілок Одеської області
         
      Керуючись нормами Конституції України, законами України, висловлюючи прагнення і готовність до конструктивного співробітництва, направленого на стабілізацію і розвиток виробничої та соціально-трудової сфери, зростання заробітної плати працівників, продуктивної зайнятості населення, підвищення соціальних стандартів та задоволення духовних потреб населення, Сторони уклали цю Угоду про спільні дії у вирішенні питань соціально-економічної політики міста Одеси.   
 
                                               Загальні положення
 
       Угодаукладена на підставі ст.34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.2 і 3 Закону України „Про колективні договори і угоди”, ст.20 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, «Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки» та «Регіональної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Одеській області на 2011-2012 роки» на паритетних засадах між виконавчим комітетом Одеської міської ради, Одеською міською організацією роботодавців та професійними спілками, що входять до складу Федерації профспілок Одеської області (далі Сторони), від імені яких повноважними представниками проведені колективні переговори і погоджені основні положення цієї Угоди.
     
      Сторони визнають Угоду як чинний акт соціального партнерства, що визначає узгоджені позиції і дії Сторін за основними принципами проведення соціально-економічної політики в місті та спрямовану на співробітництво Сторін по забезпеченню прав і гарантій трудящих.
       Сторони наполягатимуть на включенні основних положень цієї Угоди до комплексних і цільових програм економічного та соціального розвитку міста,  вноситимуть пропозиції щодо фінансового забезпечення під час формування бюджету міста.
       Положення цієї Угоди діють безпосередньо і є обов’язковими для всіх суб’єктів, що перебувають у сфері дії Сторін, які підписали Угоду.
      Норми цієї Угоди є обов`язковими для врахування під час ведення колективних переговорів і укладання колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності і повинні використовуватися як мінімальні гарантії.
       Сторони визнають повноваження кожної із Сторін і зобов’язуються дотримуватися основних засад соціального діалогу, в тому числі, взаємоповаги та рівноправності Сторін, взаємної відповідальності Сторін, розумної достатності вимог Сторін.
       Положення Угоди поширюються на всі профспілки, що входять до складу Федерації профспілок Одеської області, Одеську міську організацію роботодавців, а також на всі суб`єкти господарювання (незалежно від форм власності), які перебувають у сфері дії Сторін.
       Жодна із сторін, що уклали Угоду, не має права в односторонньому порядку, протягом терміну її дії приймати рішення, що погіршують норми та положення Угоди, або припиняють її дію.
Зміни і доповнення до цієї Угоди  можуть бути внесені після попередніх переговорів за взаємною згодою Сторін.
      Угода набирає чинності з дати підписання її Сторонами і діє до укладення нової або перегляду цієї Угоди.
 
                                                       РОЗДІЛ І
Сприяння розвитку виробництва для забезпечення продуктивної зайнятості
 
Сторони домовилися:
 
       1.1. Визначити пріоритетом на 2012-2013 роки розвиток внутрішнього ринку і підтримку вітчизняного товаровиробника.
       Вживати заходів щодо збільшення обсягів залучення інвестицій для подальшого розвитку економіки міста, налагодження виробничих зв’язків між підприємствами міста, ближнього та дальнього зарубіжжя.
       Всебічно сприяти підприємствам та підприємцям у випуску імпортозамінюючої продукції (особливо в частині виробництва продуктів харчування, товарів легкої промисловості).
       Забезпечити реалізацію заходів щодо подальшого зростання обсягів вітчизняного виробництва, збереження підприємств з виробництва товарів широкого використання.
       Сприяти завантаженню виробничих потужностей підприємств і організацій міста шляхом оформлення муніципальних замовлень за рахунок міського бюджету для потреб комунальних підприємств.
       1.2. Сприяти у виконанні програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Одеси на 2012-2013 роки з урахуванням пріоритетного розвитку: морегосподарського і транспортного комплексів, транзитних перевезень, зв’язку, машинобудування і металообробки, хімічної, нафтопереробної, електротехнічної, легкої, харчової промисловості, будівної індустрії, туризму.
       1.3. Забезпечувати участь Сторін Угоди у розробленні та здійсненні заходів щодо подальшого зростання обсягів промислового виробництва на підприємствах міста, виконанні Національної програми розвитку малого підприємництва в Україні, максимального використання його потенційних можливостей у вирішенні економічного і соціального попиту внутрішнього ринку на товари та послуги.
       1.4. Сприяти вирішенню питань довгострокового пільгового кредитування виробничого сектора економіки, зокрема: промислових підприємств, будівельних, транспортних, проектних організацій, суб’єктів підприємництва, поповнення їх оборотних коштів через залучення банківських структур та страхових компаній, збільшуючи обсяги такого кредитування на 10-12% щороку.
       1.5. Всебічно сприяти розробці та впровадженню міської та галузевих програм енергозбереження та підвищення енергоефективності підприємств та житлово-комунального господарства міста.
       1.6. Спрямовувати зусилля на забезпечення реалізації Державної регуляторної політики, дотримання вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
      У межах наданих повноважень проводити роботу щодо виявлення дій або бездіяльності посадових осіб органів виконавчої влади всіх рівнів та органів місцевого самоврядування, які спричинили перешкоду у діяльності суб’єктів господарювання та призвели до погіршення умов їх функціонування через порушення чинного законодавства. У разі виявлення таких фактів вживати заходів щодо їх усунення в порядку, передбаченому чинним законодавством.
       1.7. Сприяти  впровадженню Принципів корпоративного управління.
       1.8. Вивчати стан дотриманням власниками підприємств виконання умов купівлі-продажу, приватизації, при невиконанні цих умов вжити заходів впритул до повернення власності державі.
1.9.Сприяти в розробці і здійсненні заходів щодо поліпшення управління державною власністю та корпоративними правами, відновленню діяльності Чорноморського морського пароплавства, кранобудівної і холдингової компанії «Краян».
       1.10. Створити при міському голові раду керівників підприємств.
 
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується:
 
       1.11. Проводити консультації із сторонами Угоди стосовно основних прогнозних показників економічного та соціального розвитку міста до їх схвалення.
       1.12. Сприяти у розробці та реалізації міської програми розширення рекреаційно-туристичних послуг, створення додаткових туристичних напрямків, проведення рекламних заходів визначних пам’яток туристичного міста.
       1.13. При розробці проектів рішень виконавчого комітету міської ради з питань розвитку промисловості, підприємництва, залучати (в рамках діючого законодавства) представників міської організації роботодавців.
       1.14. Надавати допомогу і підтримку у реалізації запропонованих стороною роботодавців проектів, перш за все тих, в яких пропонуються інвестиції, у тому числі закордонні.
       1.15. Сприяти у вирішенні питань пільгового кредитування реального сектору економіки, зокрема: промислових підприємств, будівельних, транспортних тощо.
       1.16. Вивчати причини невиконання умов договорів купівлі-продажу (приватизації) підприємств міста, визначитись із заходами щодо їх відродження.
       1.17. Залучати до розробки, обговорення проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності представників профспілкових органів, роботодавців, громадських об’єднань підприємців.
         
Сторони власників за участю профспілок  зобов’язуються:
 
       1.18. Залучати представників профспілкових організацій до підготовки рішень стосовно розроблення (крім новостворених суб’єктів господарювання) та внесення змін до:
        - статутів підприємств у частині повноважень профспілок представляти інтереси працівників та захисту їх соціально-економічних та трудових прав;
- внутрішніх документів підприємств (правил трудового розпорядку, програми розвитку персоналу тощо).
1.19. Залучати представників профспілкових організацій до:
- розроблення фінансових планів підприємств, установ, організацій всіх форм власності, у частині соціально-економічного розвитку;
- підготовки пропозицій стосовно розподілу частини прибутку, що залишається у розпорядженні суб’єктів господарювання, згідно з законодавством та колективними договорами.
       1.20. Включати у визначеному законодавством та колективним договором порядку представників профспілок до складу комісій з питань:
 - приватизації, реструктуризації, реорганізації та ліквідації суб’єктів господарювання;
 - передачі об’єктів соціально-культурного призначення з державної власності у комунальну.
       1.21. У разі підготовки змін до договорів купівлі-продажу державного майна обов’язково залучати до опрацювання цих змін представників профспілок.
       1.22. Залучати представників профспілок до проведення перевірки стану виконання умов договорів купівлі-продажу державного майна, укладених у процесі приватизації, в частині виконання його покупцями зобов’язань щодо соціальної діяльності акціонерних товариств. У разі виявлення порушень таких умов вживати заходів, визначених законодавством.
       1.23. Надавати безоплатно на запит профспілкових організацій, їх об’єднань інформацію про стан виконання взятих покупцями державного майна зобов’язань за договорами його купівлі-продажу стосовно забезпечення зайнятості, оплати праці та інших питань соціально-трудових відносин.
       1.24. Проводити, у визначеному колективним договором порядку за рахунок коштів роботодавця, не рідше ніж раз на п’ять років, навчання представника профспілки, який бере участь у роботі наглядової ради або інших органів управління господарського товариства,
       1.25. З дня прийняття рішення про приватизацію, розірвання трудового договору з працівником підприємства, що приватизується, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, за винятком звільнення на підставі пункту 6 статті 40 Кодексу законів про працю України або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачена можливість звільнення на підставі пунктів 3,4,7,8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.
       Не допускається звільнення працівників приватизованого підприємства з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу протягом 6 місяців від дня переходу до нього права власності.
       Укладення колективного договору між новим власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом, а також працевлаштування вивільнених працівників здійснюється відповідно до законодавства.
       1.26. Залучати у порядку, визначеному законодавством, представників профспілкових організацій до роботи в органах управління суб’єктів господарювання.
       1.27. 3 метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції в межах своєї компетенції забезпечувати реалізацію Державної цільової економічної програми розвитку внутрішнього ринку на період до 2012 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 року  № 828 .
       Сприяти відродженню роботи громадської міської організації раціоналізаторів та винахідників та первинних організацій на підприємствах всіх форм власності та залученню їх до вирішення питань механізації, енергозбереження, росту продуктивності праці та інше.
       1.28. Вживати заходів до подолання технологічної відсталості та прискорення оновлення основних засобів з метою підвищення конкурентоспроможності підприємств та створення сучасних робочих місць.
       1.29. Здійснювати заходи щодо економічного стимулювання впровадження енергозберігаючих технологій та розвитку альтернативних видів палива, спрямованих на скорочення споживання традиційних видів енергоносіїв.
       1.30. Здійснювати за участю Сторін заходи щодо захисту інтересів вітчизняних товаровиробників на внутрішньому ринку від демпінгового, субсидованого та зростаючого імпорту і забезпечення доступу української продукції на зовнішній ринок.
       1.31. Сприяти запровадженню суб'єктами господарювання програм та міжнародних стандартів соціальної відповідальності бізнесу.
       1.32. При укладанні контрактів з керівниками державних та комунальних підприємств враховувати думку відповідних профспілкових організацій щодо запропонованої кандидатури.
       1.33. За участю представників профспілок розглядати плани санації збиткових підприємств у частині соціально-трудових відносин.
       1.34. Дотримуватися принципу прозорості під час розкриття інформації про власників суб’єктів господарювання і надавати сторонам Угоди відповідно до законодавства таку інформацію на їх вимогу для вжиття передбачених законодавством дій.
 
Міська організація роботодавців зобов’язується :
 
       1.35. Передбачати заходи щодо відтворення трудового потенціалу в планах економічного розвитку підприємств.
       1.36. Сприяти реалізації інноваційних та інвестиційних проектів шляхом створення спеціальних індустріальних зон, індустріальних (промислових) парків, кластерів з розвитку перспективних виробництв із застосуванням нових форм інноваційно-інвестиційної діяльності.
       1.37. Сприяти підприємствам у розробленні та втіленні програм переходу до менеджменту якості на основі міжнародних стандартів ІSO 9001.
       1.38. Сприяти економічному і науково-технічному співробітництву, налагодженню зв`язків між підприємствами, залученню вітчизняних інвестицій для розвитку підприємств і соціальної сфери міста; сприяти запобіганню страйкам як крайньому засобу вирішення конфліктів при регулюванні соціально-трудових відносин.
       1.39. Не допускати звільнення працівників без забезпечення їм погашення боргів із виплати заробітної плати.
       1.40. Рекомендувати роботодавцям передбачати у колективних договорах заходи щодо визначення обсягів професійного навчання працівників та загальні витрати коштів на ці цілі відповідно до потреб виробництва і вимог актів законодавства та забезпечення періодичності підвищення кваліфікації працівників не рідше ніж один раз на 5 років.
       1.41. При проведенні реорганізації, реструктуризації, або у разі порушення питань про ліквідацію, часткового зупинення виробництв, роботодавець не пізніше як за три місяці інформує профспілкову організацію про намічені дії.
       1.42. Сприяти здійсненню структурної перебудови виробництв на інноваційній основі.
       1.43. Сприяти скороченню безробіття і працевлаштуванню населення на підприємствах усіх форм власності.
       1.44. Сприяти формуванню ефективної системи підготовки кадрів для промислових підприємств.
       1.45. Здійснювати заходи щодо залучення молоді на підприємства, її навчанню та підвищенню кваліфікації.
       Сприяти працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів для заміщення вакантних посад на промислових підприємствах.
       1.46. Проводити семінари з керівниками підприємств з питань конкурентоспроможності та якості продукції, безпеки бізнесу та протидії рейдерству.
       1.47. Висвітлювати у засобах масової інформації досягнення вітчизняних товаровиробників. Сприяти участі підприємств міста у всеукраїнських та регіональних конкурсах.
                   
 Профспілкова Сторона зобов’язується:
 
       1.48.Здійснювати контроль за дотриманням роботодавцями чинного законодавства у сфері соціально-економічних відносин згідно з повноваженнями, які передбачені Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
       1.49. Сприяти забезпеченню додержання трудової дисципліни на підприємствах, організаціях та установах, що перебувають у сфері дії Сторін.
       1.50. Ініціювати укладання колективних договорів на підприємствах усіх форм власності.
      Сприяти включенню до них зобов’язань щодо:  
 -  дотримання та захисту прав і інтересів працівників, зокрема працівників-акціонерів, в частині переважного права на отримання акцій підприємств;
 - реалізації прав найманих працівників та профспілкових органів в управлінні виробництвом шляхом представництва у зборах акціонерів, зборах засновників, наглядових радах, інших органах управління.
       1.51. Надавати безкоштовно консультативну і практичну допомогу працівникам у вирішенні питань законності їх звільнення та працевлаштування, а також здійснювати захист їх прав на працю у судових, державних органах та органах місцевого самоврядування.
 
 
 
                           У сфері забезпечення продуктивної зайнятості
 
Сторони домовилися:
 
       1.52. Забезпечити перевищення кількості щорічно створюваних робочих місць над кількістю ліквідованих, неефективних робочих місць.
       1.53. Вживати заходів до збалансування попиту та пропозицій робочої сили, підвищення ефективності використання діючих та створення нових робочих місць, зменшення плинності кадрів, підтримки підприємницької ініціативи серед незайнятих та безробітних громадян, розширення обсягів громадських та сезонних робіт.
       1.54. Сприяти зростанню рівня зайнятості населення віком 15-70 років не меш як на 0,1 відсоткового пункту щороку.
       1.55. Зберегти рівень зареєстрованого безробіття не вище 0,5%.
       1.56. У разі виникнення об’єктивних причин, через які з ініціативи органа управління або власника неминучі масові звільнення працівників, проводити їх лише за умови попереднього (не менш, як за три місяці) письмового повідомлення відповідного профспілкового органу про причини і обсяги скорочення, спеціальності і кваліфікацію робітників, які підлягають скороченню та проведення спільних консультацій щодо вжиття заходів, спрямованих на працевлаштування звільнених працівників.
       1.57. Сприяти поліпшенню рівня використання трудових ресурсів міста шляхом удосконалення підготовки та перепідготовки працездатного населення, відповідно до потреб ринку праці, в мережі професійно-технічних учбових закладів та в Державному навчальному закладі «Одеський центр професійно-технічного навчання Державної служби занятості», у тому числі за рахунок коштів підприємств на договірній основі.
       Створювати умови для запобігання молодіжного безробіття.
       1.58. Створити умови для сталого скорочення нелегальної та тіньової зайнятості населення, легалізації трудових відносин.
       1.59. Рекомендувати передбачати у галузевих угодах та колективних договорах зобов'язання роботодавців щодо залучення працівників інших підприємств на умовах цивільно-правових договорів після попереднього інформування профспілок.
       1.60. Щоквартально аналізувати стан ринку праці. За підсумками півріччя і року через засоби масової інформації інформувати населення про стан зайнятості і вжиті заходи щодо запобігання масового безробіття.
 
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується:
 
       1.61. Консолідувати зусилля сторін Угоди щодо ефективного використання економічно активного населення у поєднанні з тенденціями та перспективами соціально-економічного розвитку міста.
       1.62. Проводити профорієнтаційну роботу серед молоді з метою її професійного самовизначення та подальшого працевлаштування на підприємствах міста.
       1.63. Приймати участь у формуванні державного замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів з урахуванням потреб ринку праці.
   
 
 
Сторона власників зобов’язується:
 
       1.64. Створити умови для реалізації громадянами права на продуктивну зайнятість та, протягом 2012-2013 років:
-  нарощувати обсяги виробництва, розширювати сферу застосування праці;
-  забезпечувати підвищення професійного рівня працівників;
-  не допускати невиправданого вивільнення працівників.
       1.65.Забезпечувати працевлаштування випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів відповідно до укладених договорів та створювати умови для їх професійної адаптації на робочому місці.
       1.66. Надавати пропозиції при формуванні державного замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів з урахуванням потреб ринку праці міста Одеси.
 
Профспілкова сторона зобов’язується:
 
       1.67. Брати участь у розробці та реалізації Програми зайнятості населення.
       1.68. Проводити в трудових колективах підприємств, організацій, установ навчання членів профспілок з питань застосування законодавства щодо їх прав і гарантій.
       1.69. Ініціювати включення в колективні договори заходів щодо створення нових робочих місць, обсягів професійного навчання працівників і витрат коштів на ці цілі згідно з потребами виробництва.
 
                                                      РОЗДІЛ ІІ.
                                              Трудові відносини
                  2.1.У сфері оплати праці, підвищення рівня доходів
                             
Сторони домовилися: 
 
       2.1.1. Дотримувати рівень середньої заробітної плати по місту Одесі не нижче за середню заробітну плату по регіону та в цілому по національній економіці відповідно до темпів зростання обсягів виробництва, продуктивності праці, індексу інфляції, але не нижче ніж темпи зростання показників регіонального внутрішнього продукту.
       Забезпечити зростання середньої заробітної плати в цілому по місту в 2011 році – не нижче ніж на 15 % ( у порівнянні до 2010 року), в 2012 році - не нижче ніж на 17,8 % порівняно з 2011 роком.
       2.1.2. Передбачити темпи зростання реальної заробітної плати кожним підприємством не нижче, ніж в цілому у відповідній галузі. Забезпечити випереджаюче зростання заробітної плати порівняно з темпом інфляції за попередній календарний період.
        Конкретні темпи зростання середньої заробітної плати визначаються у колективних договорах підприємств, організацій з дотриманням темпів, визначених Генеральною та Регіональною угодами.
       2.1.3. Прийняти норми Регіональної та галузевих угод у сфері оплати праці, які не суперечать Генеральній угоді, як мінімальні гарантії, обов’язкові при укладанні угод, колективних договорів для підприємств, установ і організацій міста. Оплату праці здійснювати згідно з нормами праці та колективними договорами.
       Для підприємств, організацій, на які не поширюється дія галузевих угод, установити тарифну ставку робітника 1 розряду, а у разі, коли тарифні ставки робітників 1 розряду не застосовуються - мінімальний посадовий оклад працівника, установленого Генеральною угодою.
       2.1.4. Розмір заробітної плати некваліфікованого працівника не бюджетної сфери за повністю виконану норму часу в нормальних умовах праці повинен перевищувати фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахований спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади за попередній місяць відповідно до законодавства.
       Конкретний розмір мінімальних ставок (окладів) заробітної плати, міжпосадові співвідношення встановлюються в галузевих угодах і колективних договорах.
       2.1.5. Забезпечити застосування на підприємствах, в установах, організаціях перелік і розміри доплат та надбавок і посадових окладів працівників підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери).
       2.1.6. В установах і організаціях, що фінансуються з бюджету, перелік і розміри доплат, надбавок та компенсацій встановлюються Кабінетом Міністрів України з урахуванням Генеральної, галузевих угод за погодженням з відповідними профспілками.
       2.1.7. Сприяти впровадженню умов формування фондів оплати праці на підприємствах усіх форм власності з урахуванням результатів виробничої діяльності та результативності праці, росту обсягів виробництва, середньомісячної заробітної плати, зниження витрат на 1 грн. собівартості продукції.
       2.1.8. При застосуванні режиму неповного робочого часу за ініціативи роботодавця оплату праці здійснювати на умовах встановлених у колективному договорі. ЇЇ розмір не може бути меншим за встановлений.
       Забезпечити відрахування страхових внесків до державного Пенсійного Фонду у розмірі, не меншому за необхідний для нарахування страхового пенсійного стажу працівника.
       2.1.9. Вживати заходів щодо підвищення ефективності колективно - договірного регулювання з питань оплати праці.
       Рекомендувати в колективних договорах підприємств, установ, організацій:
-   визначати систему оплати праці, тарифні ставки (оклади) працівників залежно від галузевих угод і встановлених галузевих мінімумів оплати праці вище за вартісну величину прожиткового мінімуму, встановленого чинним законодавством;
-   передбачати строки виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць, забезпечити зобов’язання керівників щодо гарантій з оплати праці та відповідальність за їх невиконання;
-  передбачати здійснення заходів, спрямованих на збільшення частки заробітної плати в операційних витратах з реалізованої продукції, робіт, послуг;
-    рекомендувати в колективних договорах передбачати положення щодо участі трудового колективу у формуванні, розподілі та використанні прибутку підприємства;
- передбачати зобов’язання роботодавців щодо вступу до об’єднань роботодавців та сплати ними внесків у сумі до 0,2 % від фонду оплати праці згідно з діючим законодавством.
       2.1.10. Забезпечувати своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати на підприємствах, організаціях, установах усіх форм власності.
       Несвоєчасну чи не в повному обсязі виплату заробітної плати кваліфікувати як грубе порушення законодавства про працю та цієї Угоди і вживати спільних оперативних заходів відповідно до законодавства.
       2.1.11. Проводити моніторинг стану дотримання законодавства і положень Угоди у сфері оплати праці та регулярно (не рідше одного разу в квартал) обмінюватись інформацією для здійснення заходів щодо виявлених порушень.
 
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується:
 
       2.1.12. Забезпечити своєчасне фінансування видатків на виплату заробітної плати працівникам, які фінансуються з бюджету міста.
       2.1.13. Взяти під особливий контроль виплату суб’єктами господарювання різних форм власності поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї з урахуванням сум індексації заробітної плати у зв’язку із зростанням цін.
       2.1.14. Забезпечити ефективність роботи міських робочих груп, районних координаційних рад направлену на підвищення рівня доходів населення, легалізацію виплати заробітної плати та зайнятості населення; стан сплати у повному обсязі податків до бюджету міста.
       2.1.15. Сприяти своєчасному проведенню розрахунків з підприємствами, організаціями за виконані роботи, надані послуги відповідно до укладених договорів, замовниками яких є виконавчий комітет Одеської міської ради.
 
Сторона власників зобов’язується:
 
       2.1.16. Забезпечити щорічне збільшення частки працівників, які отримують заробітну плату, вищу за розмір трьох прожиткових мінімумів.
       2.1.17. У разі затримки виплати заробітної плати працівникам надавати на вимогу профспілок інформацію про наявність коштів на рахунках підприємства відповідно до ст.45 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», а на вимогу працівника – відомості про нараховану і невиплачену йому заробітну плату відповідно до ст. 31 Закону України «Про оплату праці».
       2.1.18. Вживати заходів, які забезпечать погашення заробітної плати в першу чергу на економічно активних підприємствах.
       
        Одеська міська організація роботодавців зобов’язується:
 
       2.1.19. Сприяти укладанню колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території міста, особливо на недержавних малих підприємствах і підприємствах з іноземним капіталом.
       2.1.20. Сприяти застосуванню на підприємствах усіх форм власності ставок (окладів) працівників загальних (наскрізних) професій і посад згідно з галузевими угодами.
       2.1.21. Рекомендувати роботодавцям рішення про заміну раніше діючих та встановлення нових умов оплати праці приймати за узгодженням з профспілками.
       2.1.22. Рекомендувати роботодавцям формування, розподіл і використання фондів оплати праці здійснювати спільно з профспілками у межах повноважень, передбачених законом.
       2.1.23. Вживати активних заходів, при підтримці сторін Угоди, щодо забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості, погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста, проведенню атестації робочих місць за умовами праці.
       Підтримувати ініціативу сторін Угоди щодо розірвання трудового договору з керівником підприємства, установи, організації у разі порушення законодавства про працю.
 
Профспілкова сторона зобов’язується :
 
       2.1.24. Сприяти стовідсотковому укладанню на підприємствах, де діють профспілкові організації, колективних договорів та внесення до них конкретних зобов’язань щодо обсягів та строків погашення заборгованості із заробітної плати.
       2.1.25. Проводити силами інспекторів праці профспілок перевірки підприємств, на яких допущено порушення строків виплати заробітної плати. Матеріали перевірок надавати Територіальній державній інспекції праці в Одеській області для вжиття заходів відповідно до її повноважень.
       2.1.26. Здійснювати контроль за виконанням сторони власників зобов’язань у сфері оплати праці, трудових відносин, атестації робочих місць за умовами праці, відповідних положень цієї Угоди.
       2.1.27. Брати активну участь у роботі міської робочої групи з питань погашення заборгованості, легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
       2.1.28. Застосовувати відповідні повноваження, передбачені с.45 КЗпП України щодо розірвання трудового договору (контракту) з керівником підприємства, установи, організації у разі порушення законодавства про працю, а також договору про приватизацію з власником підприємства.
       2.1.29. Надавати методичну та практичну допомогу профспілковому активу і трудовим колективам з питань трудових відносин, організації та оплати праці.
       2.1.30. Надавати допомогу членам профспілок з питань правильності нарахування та своєчасного отримання заробітної плати, включаючи захист їх прав у судовому порядку.
                     
                            2.2. У сфері охорони праці
 
Сторони домовилися:
 
       2.2.1. Забезпечити виконання законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці суб’єктами господарювання розташованими на території міста. 
       2.2.2. Сприяти поліпшенню стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах, організаціях, установах міста.
       2.2.3. Підтримувати та заохочувати ініціативи щодо поширення екологічно чистих технологій, у тому числі запроваджувати механізми стимулювання тощо.
       2.2.4. Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи із створення системи управління охороною праці суб’єктами господарювання всіх форм власності.
       2.2.5. У розділі «Охорона праці» колективних договорів передбачати зобов’язання роботодавців щодо:
-   проведення атестації робочих місць за умовами праці, відповідно до законодавства;
-     створення на підприємствах з важкими та шкідливими умовами праці та кількістю працюючих більше 1000 осіб медичної служби, а на інших підприємствах – санітарних постів або інших місць надання медичної допомоги.
       2.2.6. Надавати на запит первинних профспілкових організацій інформацію про здійснення на конкретних підприємствах заходів щодо:
-  належної організації соціально-побутового забезпечення працівників (організація гарячого харчування, робота санітарно-побутових приміщень тощо);
-  проведення згідно із законодавством України медичних оглядів працівників та своєчасного і в повному обсязі виконання рекомендацій заключного акта за результатами періодичного медичного огляду працівників;
-      своєчасного проведення атестацій робочих місць та надання працівникам пільг і компенсацій за важкі та шкідливі умови праці.
       2.2.7. Раз на півроку розглядати за участю сторін Угоди питання щодо стану охорони та гігієни праці, виробничого травматизму і професійних захворювань на підприємствах міста.
       Підсумки розгляду цих питань опубліковувати в засобах масової інформації
       2.2.8. Забезпечити співпрацю з громадськими центрами незалежної експертизи з охорони праці.
 
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується:
       
      2.2.9. Здійснювати контроль за забезпеченням соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці.
 
Одеська міська організація роботодавців зобов’язується:
 
       2.2.10. Вживати заходів щодо своєчасного проведення атестації робочих місць суб’єктами господарювання всіх форм власності, з метою встановлення пільг і компенсацій за роботу у важких та шкідливих умовах праці.
       2.2.11. Інформувати сторони про аварійний стан будівель, споруд та інженерних мереж з метою контролю за виведенням таких об’єктів з експлуатації або проведення профілактичних робіт.
       2.2.12. Зобов’язати керівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності організувати навчання працюючих заходам безпеки з попередження дорожньо-транспортного, побутового травматизму та інших нещасних випадків невиробничого характеру.
 
Профспілкова сторона зобов’язується :
 
       2.2.13. Здійснювати громадський контроль за створенням безпечних і нешкідливих умов праці на виробництві та забезпеченням працюючих необхідними засобами індивідуального і колективного захисту.
       Надавати роботодавцям, найманим працівникам безоплатну юридичну допомогу, захищати їх права в судових та державних органах з питань виплати компенсацій по трудовому каліцтву та профзахворюванням.
       2.2.14. Рекомендувати підприємствам, організаціям, установам усіх форм власності включати до колективних договорів проведення заходів по недопущенню та профілактиці професійних захворювань
       2.2.15. Брати участь у розслідуванні смертельних, групових та інших нещасних випадків, забезпечуючи захист інтересів постраждалих та їх сімей.
       2.2.16. Забезпечувати в інтересах потерпілих на виробництві об’єктивний досудовий розгляд у спеціальних комісіях при робочих органах Фонду соціального страхування від нещасних випадків усіх спірних питань щодо результатів розслідування і кваліфікації нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, призначення потерпілим страхових виплат та соціальної допомоги згідно з чинним законодавством України.
       2.2.17. Регулярно перевіряти стан забезпечення відповідної категорії працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком, звертаючи особливу увагу на відповідність цього харчування до раціонів, рекомендованих медичними закладами.
       2.2.18. Надавати безкоштовну юридичну допомогу членам профспілок, представляти їх інтереси в органах, що розглядають трудові спори (конфлікти).
       2.2.19. Проводити перевірки стану охорони праці окремих підприємств, незалежно від форм власності, у межах повноважень, наданих чинним законодавством.
                              
2.3. У сфері режиму праці та відпочинку
 
Сторони домовилися:
 
       2.3.1. Забезпечувати формування трудових відносин у сфері праці, відпочинку та оздоровлення на засадах дотримання державних гарантій і договірного регулювання згідно із Законом України «Про колективні договори і угоди», Кодексом законів про працю, Генеральною, Регіональною та галузевими угодами, тощо.
       2.3.2. Передбачати у розділах колективних договорів підприємств, організацій, установ всіх форм власності:
-  перелік робіт, де через умови виробництва працівнику не можна встановити перерву для відпочинку і харчування, та передбачати створення умов для прийняття їжі працівниками, зайнятими на таких роботах;                                    
-    умови і порядок запровадження скороченої тривалості робочого часу з одночасним збереженням заробітної плати для працівників, що мають дітей до 14 років або дитину-інваліда.
       2.3.3. За участю Територіальної державної інспекції праці в Одеській області, правових інспекторів праці профспілок, здійснювати контроль за додержанням законодавства України про працю.
       2.3.4. Вивчати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності причини виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та вживати заходів, спрямованих на їх ослаблення чи усунення.    
       2.3.5. Відповідно до законодавства надавати головам профспілкових комітетів, іншим виборним активістам, не звільненим від своїх виробничих або службових обов’язків, у вільний від роботи час, із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконанні інших громадських обов’язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборчих профспілкових органів та профспілкового навчання.
 
Одеська міська організація роботодавців за участю профспілок зобов’язується:
 
       2.3.6. Сприяти виконанню колективних договорів, угод, дотриманню трудової та виробничої дисципліни, виконанню трудовими колективами виробничих завдань.
       2.3.7. Рекомендувати у колективних договорах встановлювати особливості регулювання робочого часу і часу відпочинку окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення та об’єктів підвищеної безпеки.
       2.3.8. Здійснювати громадський  контроль на підприємствах всіх форм власності, де утворені профспілкові організації, за дотриманням законодавства щодо режиму робочого часу, відпочинку та оздоровлення.
       2.3.9. Оплату всіх простоїв, що виникли не з вини працівників, проводити згідно з дотриманням вимог ст.113 КЗпП України.
       2.3.10. Сприяти утворенню комісій по трудових спорах на підприємствах з кількістю 15 осіб і більше (де вони не утворені), підвищенню ефективності розгляду ними трудових спорів.
 
                                       РОЗДІЛ ІІІ.
       Забезпечення соціальних прав та гарантій
 
   3.1 У галузях житлово-комунального забезпечення, охорони     
                                               здоров'я та освіти
Сторони домовилися:
 
       3.1.1. Сприяти розвитку житлового будівництва у місті Одесі за рахунок коштів підприємств і організацій різних форм власності, кредитів банків, бюджетних коштів для можливості введення в експлуатацію не менше 350 тис. кв. м. житла на рік.
       3.1.2. Сприяти довготерміновому кредитуванню будівництва житла молодим сім’ям, за рахунок розвитку Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки та міської програми реалізації завдань державної політики у сфері забезпечення молоді житлом у 2008-2012 роках.
       3.1.3. Сприяти підвищенню рівня забезпечення житлом соціально незахищених верств населення м. Одеси, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства, у тому числі шляхом реалізації завдань Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки.
       3.1.4. Спільно розробити програму добудови та введення в експлуатацію житлових будинків, на яких тривалий час не виконуються строки здачі житла в експлуатацію.
       3.1.5. Створити міську робочу групу з вивчення можливостей розробки міської програми із забезпечення житлом працівників бюджетної сфери з метою визначення обсягів та чіткого механізму фінансування заходів програми.
       3.1.6. Після затвердження Генерального плану розвитку м. Одеси, розглянути можливість проведення детальних досліджень і підготовки техніко-економічного обґрунтування будівництва легкого метрополітену. (згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від7.03.2006р. № 257пункт № 25).
       3.1.7. Сприяти в розробці міської програми поетапного ремонту комунального житла по заміні квартальних та внутрішньо-будинкових мереж електропостачання, водопроводу, водовідведення, теплопостачання та гарячого водопостачання в міських багатоповерхових будинках, які введені в експлуатацію понад 25 років тому.
       Комплексно вирішувати питання щодо утримання, обслуговування та надання послуг проживаючим в житловому фонді, що перебуває у комунальній власності.
       3.1.8. З метою розвитку механізму будівництва доступного житла в м. Одесі і розробці заходів щодо подолання кризи в будівельній галузі спільно клопотати перед Кабінетом Міністрів України про вжиття заходів по створенню умов іпотечного кредитування будівництва житла із річною ставкою 9-11 %
       3.1.9. Сторонам угоди спільно розробити і вживати заходів щодо поліпшення благоустрою, ремонту і утримання доріг, озелененню, освітленню міста, у тому числі територій, прилеглих до підприємств, організацій, установ всіх форм власності, розташованих на території міста.
       3.1.10. Проводити заходи щодо оптимізації та реформування галузі охорони здоров'я, забезпечення доступності медичної допомоги населенню.
       3.1.11. Не допускати необґрунтованого закриття об’єктів освіти, охорони здоров’я, дошкільних закладів, дитячих оздоровчих таборів, які перебувають на балансі підприємств, організацій, установ усіх форм власності.
       Рішення про їх утримання, зміну форм власності, продаж, передачу або ліквідацію приймати за трьохсторонньою згодою. Кожний конкретний випадок розглядати сторонами Угоди.
       3.1.12. Дотримуватись державних гарантій щодо надання громадянам безоплатної медичної допомоги в межах бюджетних асигнувань, затверджених по галузі на ці цілі.
       3.1.13. Забезпечити фінансування галузей освіти, культури, лікувально-профілактичних установ Одеси, в порядку і обсягах визначених місцевим бюджетом.
       3.1.14. Забезпечити фінансування міських цільових програм з охорони здоров’я:
-  «Програма імунопрофілактики та захисту населення м. Одеси від інфекційних хвороб на 2011-2015 роки»;
-   «Міська програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2009-2011 роки»;
-    «Міська програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекцій, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2011-2013 роки».
       3.1.15. Сторони Угоди спільно забезпечують стовідсоткове охоплення медоглядами працюючих в умовах підвищеної небезпеки і шкідливості та проведення лікувально-профілактичних заходів для попередження захворювань внаслідок дії несприятливих виробничих умов.
       Рекомендувати власникам та керівникам підприємств, установ і організацій усіх форм власності, приватним підприємцям, які використовують найману працю, шляхом укладання договорів з комунальними установами охорони здоров'я міста Одеси, забезпечити проходження профілактичних медичних доглядів найманими працівниками (за виключенням роботодавців, які обслуговуються галузевими медичними установами).
       3.1.16. Забезпечити формування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів, розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, створення навчально-виховних комплексів «Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад».
       3.1.17. За наявності фінансування відновити роботу 3 дитячих садків (на базі тих, які на теперішній час не експлуатуються): дошкільні навчальні заклади «Ясла-садок» №№ 238,195,50.
       3.1.18. Забезпечити належне функціонування будинків культури, закладів позашкільної освіти, клубів юнацько-технічної творчості, які проводять роботу з дітьми.
       3.1.19. Відкрити 10 дитячих майданчиків.
       3.1.20. Спільно докладати зусиль щодо надання фінансової підтримки дитячим та студентським оздоровчим таборам.
       3.1.21. При затвердженні бюджету міста передбачати виділення коштів на організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл і організацію безкоштовних гарячих обідів для дітей пільгового контингенту.
 
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується :
 
       3.1.22.Забезпечити виконання міських цільових програм в межах бюджетного асигнування.
       3.1.23. Не допускати необґрунтованого закриття об’єктів охорони здоров'я, освіти, культури, дошкільних закладів, дитячих оздоровчих таборів.
       3.1.24. Передбачати у бюджеті міста кошти на фінансування молодіжних програм і заходів, спрямованих на соціальну підтримку молоді та молодих сімей.
       3.1.25. Розробити міську програму поетапного ремонту комунального житла та заміні квартальних, внутрішньо прибудинкових територій, мереж світло та теплопостачання, водопостачання, водовідведення в багатоповерхових будинках, які були введені в експлуатацію понад 25 років тому.
       3.1.26. Вживати заходів щодо стабільного забезпечення мешканців міста електроенергією, газом, водою, тепловою енергією, недопущення припинення надання зазначених послуг. Забезпечувати контроль за роботою підприємств-постачальників житлово-комунальних послуг населенню.
       3.1.27. Сприяти створенню об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.
       3.1.28. Сприяти створенню умов для забезпечення конкуренції підприємств, що надають послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, розвитку ринку житла.
       3.1.29. Вживати заходів щодо поліпшення благоустрою, озелененню, зовнішнього освітлення міста, ремонту і утримання доріг.
       3.1.30. Організувати безперебійну роботу міського транспорту, вживати заходів щодо культури обслуговування на пасажирських перевезеннях.
       3.1.31. Забезпечувати відшкодування підприємствам житлово-комунального господарства і транспорту нарахованих пільг та субсидій на оплату наданих послуг у межах перерахованих місту обсягів субвенцій з Державного бюджету.
       3.1.32. Забезпечити спільно з управлінням охорони здоров'я, управлінням освіти та науки обов’язкові щорічні медичні огляди школярів, учнів системи професійно-технічної освіти, студентів вищих учбових закладів.
       3.1.33. Сприяти забезпеченню дотримання державних гарантій щодо надання громадянам безоплатної медичної допомоги.
       3.1.34. Розглянути можливість муніципальної виплати з метою соціального захисту та поліпшення соціального стану медичним працівникам та працівникам галузі освіти.
       3.1.35. Забезпечити дієвість заходів щодо захисту прав споживачів, сертифікацію та якість продукції, дотримання належного санітарно-епідеміологічного стану на ринках, магазинах та інших торгівельних закладах.
       3.1.36. Інформувати населення міста про техногенну, екологічну ситуацію та про заходи, які вживаються щодо оздоровлення навколишнього природного середовища.
 
Одеська міська організація роботодавців зобов’язується :
             
       3.1.37. Здійснювати громадський контроль при прийнятті рішення про утримання, зміну форм власності, передачу або ліквідацію закладів охорони здоров'я та соціально-культурних закладів (культурних, спортивних, дитячих оздоровчих таборів, баз відпочинку, дитячих садків та інше), які перебувають на балансі підприємств і організацій усіх форм власності, приймати за участю відповідних профспілкових органів та трудових колективів.
       3.1.38. Сприяти виконанню вимог чинного законодавства, що передбачає проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв, діяльність яких пов’язана з шкідливими та небезпечними умовами праці та обслуговуванням населення.
       3.1.39. Рекомендувати підприємствам, організаціям, установам всіх форм власності включати до колективних договорів питання розвитку фізичної культури та спорту і проведення заходів по недопущенню та профілактиці професійних захворювань.
       3.1.40. Сприяти, у межах своєї компетенції, у виконанні заходів міської програми профілактики ВІЛ/інфекції СНІДу на підприємствах міста.
 
Профспілкова сторона зобов’язується:
          
       3.1.41. При розробленні колективних договорів, передбачити заходи профілактики ВІЛ/Сніду на виробництві та виконання норм законодавства щодо соціального захисту ВІЛ-інфікованих працівників та членів їх сімей.
       3.1.42. Здійснювати громадський контроль у сфері охорони здоров'я, медико-соціальної допомоги, вносити конкретні пропозиції керівникам підприємств, організацій, установ та відповідним державним органам.
       3.1.43. Брати участь у роботі соціальних комісій підприємств, установ і організацій при вирішенні питань щодо трудових рекомендацій для працюючих інвалідів, призначення допомоги у випадках тимчасової непрацездатності та розслідуванні побутових травм працівників.
 
 
                         3.2. У сфері соціального захисту населення
 
Сторони домовилися:
 
       3.2.1. Залучати підприємства, установи, організації усіх форм власності, благодійні громадські фонди та організації, релігійні конфесії до участі у благодійних акціях з надання допомоги ветеранам війни та праці, одиноким громадянам похилого віку, інвалідам, багатодітним малозабезпеченим сім’ям, тощо.
Проводити благодійні акції «Милосердя» щорічно:
-      до дитячих новорічних свят, Дня Святого Миколая – 19 грудня;
-      до Дня захисту дітей – 1 червня;
-     до Міжнародного дня громадян похилого віку – 1 жовтня;
-     до Міжнародного Дня інвалідів – 3 грудня.
       3.2.2. Рекомендувати підприємствам передбачати у колективних договорах:
-   заходи щодо соціальної підтримки малозабезпечених членів трудових колективів, пенсіонерів, ветеранів війни та праці, які раніше працювали на цих підприємствах;
-     положення щодо забезпечення гендерної рівності працівників відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
       3.2.3. Спільно проводити політику, спрямовану на зростання доходів населення, заробітної плати, соціальних виплат.
      3.2.4. Контролювати своєчасність та повноту виплати заробітної плати, соціальних  виплат та компенсацій.
Здійснювати заходи щодо погашення заборгованості з цих виплат.
       3.2.5. Сприяти забезпеченню рівних можливостей до навчання, праці, відпочинку тощо  для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
       3.2.6. Вживати заходів для обладнання спеціальними засобами та пристосуваннями адміністративних будинків, магазинів, лікарень, аптек, інших життєво важливих об’єктів соціальної інфраструктури для безперешкодного доступу інвалідів.
            
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується:
 
       3.2.7. При формуванні місцевого бюджету передбачати фінансування заходів направлених на реалізацію «Міської цільової програми надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси», програми «Рівність».
       3.2.8. Забезпечити діяльність мережі комунальних установ з соціального обслуговування, захисту та реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями, одиноких непрацездатних громадян похилого віку, осіб без визначеного місця проживання та для сімей, дітей і молоді, які потребують додаткових соціальних послуг.
       3.2.9. Забезпечувати проектування і будівництво об’єктів житлової сфери та соціального призначення згідно з розробленими нормативними документами про забезпечення соціальної захищеності людей з обмеженими фізичними можливостями.
       3.2.10. Вживати заходів, спрямованих на оздоровлення дітей із залученням додаткових джерел фінансування.
       3.2.11. Через засоби масової інформації вести роз’яснювальну роботу щодо положень законодавчих та нормативних актів з питань пенсійного забезпечення, соціального захисту ветеранів війни та праці, громадян похилого віку, інвалідів та малозабезпечених сімей з дітьми, тощо.
 
Одеська міська організація роботодавців зобов’язується:
 
       3.2.12. Сприяти забезпеченню зайнятості інвалідів за нормами, передбаченими чинним законодавством., у тому числі шляхом створення нових та спеціальних робочих місць.
       3.2.13. Вживати заходів направлених на підвищення рівня заробітної плати з урахуванням зростання прожиткового мінімуму, легалізацію заробітної плати та робочих місць.
       3.2.14. Сприяти включенню до колективних договорів положень про соціальний захист, надання додаткової допомоги  малозабезпеченим сім’ям з дітьми, самотнім пенсіонерам з числа працівників, ветеранам праці підприємств, ветеранам війни.
 
Профспілкова сторона зобов’язується:
 
       3.2.15. Надавати профспілковим організаціям, членам профспілок безоплатну правову допомогу у вигляді консультацій, складання позовів, здійснювати представництво та захист їх прав та інтересів при розгляді трудових спорів у судах, при необхідності звертатись до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
       3.2.16. Використовувати всі можливості для запобігання та своєчасного вирішення трудових спорів.
       3.2.17. Протягом другого кварталу кожного року аналізувати стан укладання колективних договорів на підприємствах, організаціях, установах, незалежно від форм власності, та надавати практичну допомогу в їх прийнятті та реєстрації.
       3.2.18.Здійснювати громадський контроль за відповідністю нормативним вимогам тарифів на житлово-комунальні послуги і послуги пасажирського транспорту, які затверджуються органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади.
       3.2.19. Домагатися включення до колективних договорів соціальних гарантій для працівників, звільнених з підприємств у зв’язку з скороченням чисельності чи штату у зв’язку з виходом на пенсію, контролювати їх виконання.
 
3.3. У сфері задоволення соціально-культурних та
духовних потреб  населення
 
Сторони домовилися:
 
       3.3.1. Не допускати скорочення або перепрофілювання існуючої базової мережі установ культури, мистецтва, переведення їх в інші, не пристосовані для цієї діяльності приміщення, а також скорочення чисельності працюючих у зазначених установах.
       Рішення про зміну форм власності, продаж, передачу, перепрофілювання або ліквідацію об’єктів культури, мистецтва, пансіонатів, баз відпочинку, які перебувають на балансі підприємств, організацій, установ усіх форм власності приймати за участю сторін Угоди.
Вживати заходів щодо необґрунтованого їх закриття.
       3.3.2. Рекомендувати підприємствам включати в колективні договори питання щодо розвитку фізичної культури та спорту і відпочинку працівників, членів їх сімей, у тому числі включення до штатних розписів спеціалістів з фізкультурно-оздоровчої роботи.
       3.3.3. Спільно вживати заходів щодо щорічного оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку.
       3.3.4. Сприяти реалізації соціальної політики з питань збереження та розвитку мережі закладів соціально-культурного призначення Всеукраїнських організацій інвалідів.
       3.3.5. Рекомендувати підприємствам та організаціям бюджетної сфери включати в колективні договори зобов’язання щодо відрахування профспілковим організаціям коштів на культурно-масову на фізкультурно-оздоровчу роботу в розмірах не нижче 0,3 % фонду оплати праці.
    
Виконавчий комітет Одеської міської ради зобов’язується :
 
       3.3.6. Забезпечити бюджетне фінансування сфери культури, мистецтва в порядку і обсягах, визначених міським бюджетом.
       3.3.7. Вживати заходів, спрямованих на проведення оздоровлення і відпочинок дітей із залученням додаткових джерел фінансування.
       Максимально охоплювати оздоровчими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
       3.3.8. Сприяти розвитку фізкультурно-спортивного руху в місті.
 
Одеська міська організація роботодавців зобов’язується :
 
      3.3.9. Рекомендувати роботодавцям відновити практику сімейного відпочинку для працівників трудових колективів підприємств, установ та організацій з використанням відомчих баз відпочинку, пансіонатів, інших оздоровчих закладів. 
       3.3.10. Рекомендувати підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності  здійснювати відрахування (відповідно до статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності») первинним профспілковим організаціям.
 
Профспілкова сторона зобов’язується :
 
       3.3.11. Забезпечити організаційно-фінансову участь у щорічному оздоровленні та відпочинку дітей шкільного віку та відпочинку дітей.
       3.3.12. Здійснювати громадський контроль на підприємствах, організаціях, установах щодо забезпечення прав на культурний розвиток, фізичну культуру і спорт, дитяче оздоровлення, проведення молодіжної та гендерної політики. Вносити пропозиції при укладанні колективних договорів.
       3.3.13. Залучати молодь до лав профспілок шляхом поліпшення інформаційної та роз’яснювальної роботи щодо їх діяльності, впровадження ефективних програм мотивації профспілкового членства.
       3.3.14. Сприяти функціонуванню клубних формувань при підприємствах, організаціях та установах незалежно від форм власності та залучати до занять народною творчістю працівників і членів їх сімей, у тому числі на базі культурно-освітніх закладів.
 
                                 РОЗДІЛ ІV
Вдосконалення соціального партнерства, координація
          діяльності Сторін та забезпечення   контролю за                        
                           за виконанням цієї Угоди
 
           Сторони, визначаючи соціальний діалог як загальновизнану форму співпраці виконавчого комітету Одеської міської ради, профспілок і роботодавців на принципах рівноправного партнерства, з метою вирішення питань у сфері соціальних, економічних і трудових відносин та вважаючи за необхідне забезпечити його подальший розвиток і ефективність домовилися:
 
      4.1. Соціальний діалог здійснювати у формі обміну інформацією, переговорів, консультацій, робочих зустрічей, узгоджувальних нарад, засідань за «круглим столом», громадських слухань з питань здійснення державної соціальної, економічної політики та соціально-трудових відносин, які є предметом цієї угоди.  
       4.2.   Вважати, що висновки та рекомендації, прийняті за результатами проведення соціального діалогу, є обов’язковими для розгляду виконавчими органами Одеської міської ради, організаціями, до яких вони надсилаються, з подальшим інформуванням соціальних партнерів.
       4.3. Здійснювати соціальний діалог у процесі підготовки пропозицій до нормативно-правових актів у сфері соціальних, економічних, трудових відносин, соціального захисту населення та досягати узгодження інтересів і позицій Сторін.
       4.4. Сприяти діяльності професійних спілок та організацій роботодавців, їх консолідації в об’єднаннях, з метою формування соціального партнерства на всіх рівнях колективно-договірних відносин.
       Рекомендувати учасникам колективних переговорів застосовувати визначені даною Угодою засади ведення соціального діалогу на відповідному рівні.
       4.5. Сприяти створенню та збереженню на підприємствах усіх форм власності первинних профспілкових організацій, створити належні умови для їх діяльності.
       4.6. Федерація профспілок та профоб’єднання, Одеська міська організація роботодавців будуть утримуватись від організації та проведення страйків з питань, передбачених Угодою за умовою їх виконання.
       4.7. Надавати організаційну та методичну допомогу на всіх рівнях з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, укладення колективних договорів та забезпечення їх виконання.
       4.8. Залучати уповноважених представників від сторони Федерації профспілок Одеської області, міської організації роботодавців до участі у засіданнях постійних депутатських комісій, сесій міської ради, засіданнях виконкому під час розгляду питань у сфері соціальних, економічних і трудових відносин, соціального захисту населення та надавати їм можливість представляти позицію Сторін при обговоренні та прийнятті рішення.
       4.9. Спірні питання, що виникають під час реалізації цієї Угоди, розв’язувати шляхом проведення попередніх консультацій і переговорів.
       4.10. Надавати на безоплатній основі Федерації профспілок Одеської області, міській організації роботодавців наявну інформацію з питань, які є предметом Угоди.
       4.11. Здійснювати контроль за виконанням цієї Угоди в порядку, визначеному кожною Стороною.
       4.12. Протягом двох місяців після підписання цієї Угоди затвердити заходи щодо її реалізації та передати для виконання кожній Стороні.
       4.13. Раз на півроку розглядати стан виконання цієї Угоди та надавати відповідну інформацію іншій Стороні протягом місяця після закінчення півріччя.
       4.14. Опублікувати цю Угоду в газеті «Одеський вісник».
 
У г о д у    п і д п и с а л и:
 
 
Від сторони власників та
уповноважених ними органів
 
        Від профспілкової сторони
Перший заступник
Одеського міського голови
 
                           М. Ільченко
 
                        
 
       Голова Федерації профспілок
       Одеської області
 
                                 В. Буратинський
 
        
 
 
Голова Одеської міської
організації роботодавців
 
                           Ю. Шендеровський
 
 
 
 
 
 
                              
 
                               
                                                                               
                                                                               
 
 
 
 
 
 
 
 
 
АДМИНУСЛУГИ
Далее РЕГИСТРАЦИЯ
В ОДЕССЕ

Далее

23, 24, 25 октября 
депутатские комиссии
дополнено

Далее 26-29 октября
конкурс вокалистов 
«Співуча Україна»

Далее 23 октября-
6 ноября
общественные
слушания ДПТ 

Далее 26 октября 11:00
И С П О Л К О М

Далее 22 октября 13:00
выставка «Пляжные ракетки.
Сделано в Израиле»

Далее с 9 октября 
прием проектов 
Общественный бюджет

Далее с 9 октября 
заявки на Лучший инновационный проект

Далее 22-24 ноября 
выставка «АГРО-СФЕРА»

Далее 26 октября 16:00
Презентация книги
Анны Костенко

Далее Конкурс стартапов, инноваций, развития бизнеса
Далее 8 ноября 10:00
СЕССИЯ

Далее 31 октября 18.00
концерт к 500-летию
Реформации

Далее 27 октября 17:00 
Всемирный клуб одесситов
фотовыставка «More More»

Далее Работа транспорта 
в районе Пересыпи

Далее 6-29 октября 
Выставка живописи
глухих художников

Далее Конкурс: льготное кредитование малого и среднего бизнеса
Далее до 28 декабря
конкурс по благоустройству парка Шевченко

Далее Финпомощь предпринимателям
срок подачи заявок
продлен до 1 ноября

Далее С 17 марта 
работа транспорта
на/с пос. Котовского

Далее С 17 марта
работа транспорта
по ул. Преображенской

Далее 27-29 сентября 
Международный Черноморский Транспортный Форум

Далее 27 октября 
«Дни Польского Бизнеса»

Далее Местные инициативы
Сбор подписей

Далее
Г Р А Ф И К
приема граждан

Далее Территориальное Соглашение
2017-2019гг.

Далее Спортивный
ПЛАН-КАЛЕНДАРЬ

Далее ОСМД ОДЕССЫ
Далее Разработка концепции развития Центрального исторического ареала Одессы
Далее Выставки и ярмарки
в 2017 году

Далее ВЫБОРЫ
Далее ГЕНПЛАН ОДЕССЫ
Далее ОСОБЕННОСТИ
ПОГРАНИЧНОГО
РЕЖИМА

Далее ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ
Получение компенсации по кредитам
на энергосберегающие
мероприятия

Далее ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ в чрезвычайных ситуациях
Далее Реестр общественных и благотворительных организаций г. Одессы
Далее ДОСТУП К ПУБЛИЧНОЙ
ИНФОРМАЦИИ

Далее ИНВАЛИДАМ
работа транспорта
информационные материалы

Далее Защита прав интеллектуальной собственности
Далее А Д М И Н У С Л У Г И
Далее Молодежный совет
Далее ЦЕНТР ЗАНЯТОСТИ
ТРУДОУСТРОЙСТВО
переподготовка кадров

Далее Жилищные субсидии: изменения
Далее ПРОЕКТЫ
решений исполкома

Далее Т А Р И Ф Ы
Далее Пенсионный фонд Украины в районах Одессы
Далее ЗАЩИТА ПРАВ
ПОТРЕБИТЕЛЕЙ

Далее П Р О Е К Т Ы
решений горсовета

Далее