366

В Одессе состоялся городской конкурс ученических историко-исследовательских работ «Известные одесситы» в рамках целевой Городской программы национально-патриотического воспитания детей и молодежи города Одессы «Я - одессит, патриот Украины» на 2016-2020 годы.

Организатор - департамент образования и науки Одесского городского совета.

47 учеников 33-х заведений общего среднего образования представили свои работы на конкурс, который проводился по четырем тематическим направлениям: «Выдающиеся деятели культуры», «Спортсмены», «Ученые», «Общественные деятели».

Больше всего одесских школьников заинтересовала жизнь и деятельность на благо Одессы выдающихся деятелей культуры и известных ученых (представлены соответственно 14 и 15 работ). При подготовке работ ученики использовали литературные источники, архивные документы, экспозиции школьных музеев, брали интервью у родных и коллег выдающихся одесситов.

В своих исследовательских работах юные одесситы рассказали о жизни и деятельности таких известных соотечественников, как: Борис Литвак, Анна Ахматова, Антонина Нежданова, Кириак Костанди, Николай Гамалия, Илья Мечников, Владимир Филатов и Григорий Маразли.

Работы одесских школьников также были посвящены талантливым одесситам, ныне известным в узком кругу специалистов или несправедливо забытым, таким как: ученый Владимир Хавкин, историк Аполлон Скальковский, краевед, археограф Анатолий Бачинский, писатель Владимир Рутковский, ивент-менеджер Борис Лисевич, праведник Мира Василий Волошин.

Ученики-авторы 24-х лучших работ награждены дипломами департамента образования и науки Одесского городского совета и денежными вознаграждениями (I место - по 2000 грн., II место – по 1300 грн., III место - по 800 грн.).

* * * *

За результатами конкурсу нагороди отримали:

І ступеня

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»: 

Ярошевич Марія Сергіївна, учениця 10 класу Одеської гімназії № 4 Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні науковці»: 

Скрицька Анастасія Анатоліївна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні спортсмени»: 

Шестакова Марія Геннадіївна, учениця 11 класу Одеського ліцею № 9 Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»

Мацак Олександр Анатолійович, учень 10 класу Одеського  юридичного ліцею Одеської міської ради Одеської області.

ІІ ступеня

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»

Шутак Валентина Андріївна, учениця 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу  № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області;

Кірлан Михайло Дмитрович, учень 9 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні науковці»

Чоловська Анастасія Михайлівна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області; 

Смірнова Олександра Олександрівна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 13 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні спортсмени»: 

Подтинченко Сергій Олександрович, учень 11 класу Одеської спеціалізованої школи № 35 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови Одеської міської ради Одеської області;

Ромашенков Олександр Сергійович, учень 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 23 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»

Ткаченко Ганна Віталіївна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Срібна Світлана Олегівна, учениця 8 класу Одеського навчально–виховного комплексу «Надія» «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад №275» Одеської міської ради Одеської області.

ІІІ ступеня

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»: 

Тубензеле Нгалула Вероніка, учениця 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 85 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Литвинко Дмитро В’ячеславович, учень 8 класу Одеської загальноосвітньої школи  № 78 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Григорян Ліана Ашотівна, учениця 8 класу Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні науковці»

Щерблюк Олександра Миколаївна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 113  І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Цапенко Олена Андріївна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховного комплексу  № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області;

Гайдабура Єлизавета Володимирівна, учениця 9 класу Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні спортсмени»

Сабадан Вікторія В’ячеславівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Черненко Єлизавета Вікторівна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

Мельник Руслана Євгенівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 110 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»:  

Кугут Олеся Віталіївна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 15 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Абу Аль-Нуджум Аліна Фірасівна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Твалчрелідзе Вікторія Тимурівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 44 І-ІІІ ступенів з Одеської міської ради Одеської області.

Кращі роботи будуть розміщені на веб-сайтах закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються переможці конкурсу.

GAL::173227