1806

В Одесі відбувся міський конкурс учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити» в рамках цільової Міської програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2016-2020 роки.  Організатор - департамент освіти і науки Одеської міської ради.

47 учнів 33-х закладів загальної середньої освіти представили свої роботи на конкурс, який проводився за чотирма тематичними напрямками: «Видатні діячі культури», «Спортсмени», «Вчені», «Громадські діячі».

Найбільше одеських школярів зацікавила життя і діяльність на благо Одеси видатних діячів культури і відомих науковців (представлено відповідно 14 і 15 робіт). При підготовці робіт учні використовували літературні джерела, архівні документи, експозиції шкільних музеїв, брали інтерв'ю у рідних та колег видатних одеситів.

У своїх дослідницьких роботах юні одесити розповіли прожиття і діяльність таких відомих співвітчизників, як: Борис Литвак, Анна Ахматова, Антоніна Нежданова, Кіріак Костанді, Микола Гамалія, Ілля Мечников, Володимир Філатов, Григорій Маразлі.

Роботи одеських школярів також були присвячені талановитим одеситам, нині відомим у вузькому колі фахівців або несправедливо забутим, таким як вчений Володимир Хавкін, історик Аполон Скальковський,  краєзнавець, археограф Анатолій Бачинський, письменник Володимир Рутковський, івент-менеджер Борис Лисевич, праведник Миру Василь Волошин.

Учні - автори 24 кращих робіт нагороджено дипломами департаменту освіти і науки Одеської міської ради та грошовими винагородами (І місце – по 2000,0 грн., ІІ місце – 1300,0 грн., ІІІ місце – по 800 грн.):

І ступеня

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»: Ярошевич Марія Сергіївна, учениця 10 класу Одеської гімназії № 4 Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні науковці»: Скрицька Анастасія Анатоліївна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні спортсмени»: Шестакова Марія Геннадіївна, учениця 11 класу Одеського ліцею № 9 Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»: Мацак Олександр Анатолійович, учень 10 класу Одеського  юридичного ліцею Одеської міської ради Одеської області.

ІІ ступеня

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»: Шутак Валентина Андріївна, учениця 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу  № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області;

Кірлан Михайло Дмитрович, учень 9 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні науковці»: Чоловська Анастасія Михайлівна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

Смірнова Олександра Олександрівна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховний комплекс № 13 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні спортсмени»: Подтинченко Сергій Олександрович, учень 11 класу Одеської спеціалізованої школи № 35 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови Одеської міської ради Одеської області;

Ромашенков Олександр Сергійович, учень 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 23 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»Ткаченко Ганна Віталіївна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Срібна Світлана Олегівна, учениця 8 класу Одеського навчально–виховного комплексу «Надія» «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад №275» Одеської міської ради Одеської області.

ІІІ ступеня

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»: Тубензеле Нгалула Вероніка, учениця 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 85 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Литвинко Дмитро В’ячеславович, учень 8 класу Одеської загальноосвітньої школи  № 78 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

Григорян Ліана Ашотівна, учениця 8 класу Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні науковці»Щерблюк Олександра Миколаївна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 113  І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області; 

Цапенко Олена Андріївна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховного комплексу  № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області;

Гайдабура Єлизавета Володимирівна, учениця 9 класу Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області;

тематичний напрямок «Видатні спортсмени»: Сабадан Вікторія В’ячеславівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області; 

Черненко Єлизавета Вікторівна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

Мельник Руслана Євгенівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 110 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»:  Кугут Олеся Віталіївна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 15 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області; 

Абу Аль-Нуджум Аліна Фірасівна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області;

Твалчрелідзе Вікторія Тимурівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 44 І-ІІІ ступенів з Одеської міської ради одеської області.

Кращі роботи будуть розміщені на веб-сайтах закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються переможці конкурсу.

Фоторепортаж Останнє оновлення:
  • image description
  • image description
  • image descriptionimage description
  • image descriptionimage description
  • image descriptionimage description
  • image descriptionimage description
  • image descriptionimage description
Фоторепортаж